Comunicat 22 iunie 2020

COMUNICAT

22 June 2020

”Dragi concetățeni,

Pentru că, după cum bine știți, a transforma orașul Chitila într-un loc primitor și, pe măsură ce timpul trece, din ce în ce mai plăcut oricărui ochi, fie el de localnic sau vizitator, reprezintă mai mult decât un obiectiv din teoria "de specialitate" a atribuțiilor de primar, fiind o dorință personală, vă împărtășesc bucuria unei vești: pe strada Fagului din Cartier Tineret II au fost plantați 56 de arbori din specia Catalpa Bignonioides, cu înălțimea de 4,5 - 5,5 metri. De asemenea, în completarea acestei activități a venit și cea de plantare de trandafiri Rosen Tantau din gama Cityflor.

Această informație vă vine în întâmpinare și cu rugămintea de a prețui, respecta și menține în stare cât mai bună lucrurile frumoase pe care Primăria le face pentru a conferi orașului în care trăim un aspect plăcut, care contribuie la buna dispoziție a tuturor. Este timpul pentru a începe să depunem eforturi (minime) individuale astfel încât să ne bucurăm de rezultate comune.

Viața într-un spațiu agreabil amenajat, organizat inteligent în termeni de spațiu și eficiență, precum și resurse disponibile, este mult mai plăcută, mai dinamică și, cu siguranță, mai puțin stresantă. De aceea, propun să ne bucurăm împreună de aceste schimbări în bine aduse Chitilei, prin fapte care să demonstreze, în cele din urmă, respectul pentru noi înșine și dorința de a ne menține un spațiu de trai în comun cu mult peste ceea ce simpla funcționalitate înseamnă!

Al vostru,

Emilian Oprea”