Afterschool pentru elevi din medii vulnerabile

Programul de pregătire prin proiectul “Școală după Școală”, destinat elevilor din medii vulnerabile, a demarat săptămâna aceasta în Chitila, la Școala din Strada Troiței nr. 59. Copiii înscriși beneficiază de masă caldă, primesc sprijin pentru efectuarea temelor, pentru pregătirea la disciplinele din cadrul evaluărilor naționale  de la clasele a II-a și a IV-a și participă la activități recreative.
Prin proiectul "Construire școală primară și gimnazială" din cadrul POR 2014-2020, Program “Școala după școală”, implementat de Primăria Orașului Chitila, am creat posibilitatea ca minimum 54 de elevi din medii defavorizate să beneficieze de sprijin pentru efectuarea temelor și suport în activități extracurriculare pentru a-și dezvolta abilități practice în diferite domenii de activitate. Programul este dedicat elevilor înmatriculați în învățământul primar.