Informare privind suspendarea/restrângerea activității cu publicul a Primăriei Chitila în intervalul 13-27 martie 2020 în vederea prevenirii răspândirii infecției cu COVID-19

Posted by on Mar 12, 2020 in Stiri | 0 comments

Conform Dispoziției Primăriei orașului Chitila nr. 139/12.03.2020, în vederea prevenirii răspândirii infecției cu COVID-19 și pentru asigurarea unui nivel adecvat de protecție, începând cu data de 13.03.2020 se stabilește programul de lucru la nivelul Instituției Primarului orașului Chitila, în sensul că în ceea ce privește relațiile cu publicul se suspendă activitatea până la data de 27.03.2020 inclusiv, cu posibilitatea de prelungire, în funcție de evoluția virusului COVID-19. Petițiile precum și orice alte cereri adresate instituției vor fi transmise electronic pe adresa de email primar@primariachitila.ro

În ceea ce privește relațiile cu publicul la nivelul Serviciului Impozite și Taxe Locale, activitatea acestuia se suspendă începând cu data de 13.03.2020 până la data de 27.03.2020 inclusiv, persoanele urmând să utilizeze modalitățile de plată prin ghiseul.ro, internet banking, ordin de plată etc. Petițiile, declarațiile de impunere precum și orice alte cereri adresate Serviciului Impozite și Taxe Locale vor fi transmise electronic pe adresa de email impozitesitaxe@primariachitila.ro  sau pe fax la numarul 0372.003.271.

În ceea ce privește relațiile cu publicul la nivelul Compartimentului Evidenta Persoanelor din cadrul Serviciului Public Comunitar Local de Evidența Persoanelor, acestea vor fi asigurate, în regim restrâns, cu program normal. Astfel, personalul din cadrul acestui compartiment, prin rotație, va asigura permanența pentru situațiile urgente (ex.acte de identitate pierdute/expirate etc), accesul publicului fiind limitat in vederea asigurării unei distanțe minime între persoane.

În ceea ce privește relațiile cu publicul la nivelul Compartimentului Stare Civilă din cadrul Serviciului Public Comunitar Local de Evidența Persoanelor, activitatea acestuia se suspendă, începând cu data de 13.03.2020 până la data de 27.03.2020, cu excepția cazurilor privind decesele.

Dispoziția nr. 139 din 12.03.2020 privind suspendarea-restrângerea activității cu publicul în intervalul 13-27 martie 2020